Sıkça Sorulan Sorular - SSS

1 - Böcek Nedir ?
Ortamınıza iradeniz dışında dinleme amacıyla yerleştirilen cihazlara böcek denir. Böcekler mikro ses kayıt cihazları olabildiği gibi değişik menzillerden canlı olarak dinlenebilen cihazlardır. Gelişen teknoloji sayesinde inanılması güç boyutlara indirgendiğinden tespit edilebilirliği ancak özel teknik ekipmanlar ile olabilmektedir.

2 - Böcek Dinlemeleri Nasıl Yapılır ?
Böcek dinlemeleri yerleştirilmiş olan dinleme vericisinin yayın menzili dahilinde özel alıcı cihazı ile yapılır. Kısa mesafeli kablosuz dinleme cihazları 50 mt ile 1000 metre menzilde dinlemeye imkan vermektedir. GSM tabanlı dinleme cihazlarında ise bu dinleme menzili sınırsızdır ve dünyanın her yerinden dinlenebilmektedir. GSM tabanlı dinlemeler mevcut gsm hatları üzerinden yapılmakta ve dinleyecek kişinin aramasıyla aktif olmaktadır.

3 - Kimler Dinlenme Riski Taşır ? 
Firmalarda sanayi casusluğu amacıyla olabildiği gibi rakip firmanın herhangi bir amaçla da yapabileceği bir uygulamadır. Farklı alanlarda ise örnek vermek gerekirse,  birbirinden kuşkulanan eşler, meraklı komşular,  önemli mevki ve makamlarda çalışan kişiler başta olmak üzere bir noktada herkes potansiyel hedeftir.

4 - Kimler Dinleme Cihazı Yerleştirebilir ?
Emniyet ve istihbarat birimleri savcılık izni ve onayı dahilinde güvenlik sebebiyle bu uygulamayı yapma hakkına sahiptirler. Ancak  "gayrı yasal" konumda ise bu tür cihazları satın alabilen herkes bu tür uygulamayı, kanunen uygun olmasa da kendince sebeplerden dolayı yapabilmektedir. AG34 arama hizmeti bu noktada devreye girmekte ve kişisel "özlük" haklarınızın korunmasına yardımcı olmaktadır.

5 - Kendi Verici Tespit Cihazımızla Araştıma Yapabilirmiyiz ?  
Dinleme cihazlarının yüzeysel tespitinde edineceğiniz bir arama cihazı ile kendi aramanızı basit anlamda yapabilirsiniz. Ancak bu tip aramalarda, bu konuya hakim bilgi ve tecrübe de beraberinde ihtiyaç olmaktadır. AG34 bu konuda yıllardır tüm dünyada kullanılan profesyonel ve amatör tüm teknolojileri yakında takip etmekte ve bu tip uygulama ekipmanlarını Amerika, Kore, İsrail, Taiwan, Çin ve Japonya'daki üreticilerinde bizzat teknolojilerini gözlemlemiş ve teknolojileri aralıksız takip etmekte ve Ar-Ge'sini yapmaktadır.

6 - Arama Hizmetinin Fiyatı Nedir ?
Arama hizmetimiz  "Standart Arama Hizmeti" ve "İleri Seviye Arama Hizmeti" olarak iki seviyede sunulmaktadır. Fiyatlar, Arama yapılacak mekanın bulunduğu adres,  aranacak ortamın büyüklüğü (m2) baz alınarak oluşturulmaktadır. Arama hizmeti 2 kişi tarafından verilmek zorundadır ve şehir dışı veya yurtdışı arama hizmetlerinde yol, konaklama, vize ve benzer masraflar da fiyatlara ayrıca yansıtılmaktadır.

7 - Arama Hizmeti Ne Kadar Sürer ?
Arama hizmeti taramanın yapılacağı alanın büyüklüğüne ve mevcut eşyaların yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Ortalama 100 m2'lik standart bir ofiste arama hizmeti 1 - 1,5 saat kadar sürebilmektedir.

8 - Arama Hizmeti İstiyorum Ne Yapmam Gerekir ?
Arama hizmeti talep etmeniz halinde bu hizmet bedelini oluşturabilmemiz için, arama yapılacak yerin adresi, mekanın genişliği (m2) ve ortam hakkında genel bir bilgi edinmemiz neticesinde fiyatlandırılmaktadır.


Arama Hizmeti ile ilgili tüm merak ettiklerinizi  bizi arayarak öğrenebilirsiniz.
Copyright 2004 - 2012
Bu Web Adresi bir AG34 Elektronik Güvenlik Sitesidir..

AG34 Elektronik Güvenlik Sistemleri San. ve Tic.
Tel : +90 216 472-6188 PBX    Gsm : + 90 533 724-8853
TEL : 0 216 472-6188 / GSM : 0 533 724-8853
AG34 Elektronik Güvenlik