SERVİS HİZMETİ

RİSK DEĞERLENDİRMESİ

Bizim için önemli olan ilk şey, risk analizi araştırmasının yapılması ve raporlanmasıdır. Bu araştıma neticesinde verici veya böcek diye adlandırılan ve havadan yayın yapan vericilerin oluşturduğu tehlikeyi ve sizin endişelerinizi ortadan kaldırmaktır.

VERİCİLERİN TEMİZLENMESİ

Arama hizmetimiz, aşağıdaki şartları ve tehdit kombinasyonlarını kapsamaktadır.

RADYO FREKANSLARININ ANALİZİ

İlk test "alan dışı" analizidir. Çevreden alınan kirliliğe göre cihaz optimizasyonu sağlanır daha sonra içeride yapılan tarama ve analiz dış ortam freakans optimizasyonu ile karşılaştırılır. Bu analiz tüm tip vericiler için geçerlidir. Analiz bilgisayara bağlı özel spektrum analiz cihazı ile ve el tipi frekans okuma cihazı ile gerçekleştirilir.
 • Ara taşıyıcılar (Telekom Data Linkleri)
 • Frekans aktarıcılar (Röle ve Linkler)
 • Yayılmış spektrum
 • Karıştırıcılar (Jammer)
 • Şifreleyicler (Kriptolama Üniteleri)
 • Vericiler
Taranan frekans skalası, risk analizi esnasında saptanır. Eğer RF sinyali tespit edilirse özel RF takip ve lokalizasyona cihazı ile sinyalin kaynak yeri tespiti gerçekleşir.

RADYO FREKANS TARAMASI

Bu arama hizmeti daha küçük yerler için tasarlanmıştır, ofis ortamları, yönetim odaları ve toplantı odaları gibi. Tarama hizmetinde küçük odaların aramasında yüksek hassasiyetli verici tespit cihazları kullanılmaktadır.

ELEKTRİK ŞEBEKESİ ANALİZİ

Ana elektrik şebekeleri kullanılarak görüntü taşınması mümkündür. Hattaki gerilimi ölcerek muhtelif bağlı olan kapalı devre kameraların tespitleri mümkündür. Taşıyıcı ve aktarıcı olarak iki grup cihaz kontrolü yapılmaktadır. Tüm elektrikle çalışan cihazlar süpheli alan içinde çalışıp çalışmadığı veya bulunup bulunmadığı gözlenir.
   
GEREKSİZ KABLOLAMA ANALİZİ

Etrafta bulunan kablolamanın tespit ve analizi yapılarak, gereksiz görülen kablolamada risk tespiti yapılır. Olabilecek kapalı devre ses ve görüntü sistemlerinin tepiti mümkündür. Kapalı devre kablolama ile yapılan tüm dinleme en profesyonelce yapılan ve tespiti en zor olan sistemlerdir.
 • Fiber Kablolama
 • Kablo yönetimi
 • Server dolapları ve rafları
 • Priz kapakları
 • Modüler girişler
 • Telefon kabloları
 • Optik iletişim kabloları
 • Güvenlik kabloları

Risk taşıyan tüm gereksiz kabloların imha tavsiyesi ve uygulaması.

TELEFON SİSTEM ANALİZİ

Tüm telefonlar ve telefon hatları araştırılarak, uygulama sonrası teknik bir değişiklik yapılıp yapılmadığı konusunda durum analizi ve araştırması. Telefon üzerine sonradan eklenmiş bir verici olup olmadığının analizi. Bu analiz, telefon aktif veya deaktif esnada iki ayrı durumda sınıflandırılması. Telsiz telefonların el ünitesi ve merkez istasyon arasındaki sinyal uyumsuzluğunun araştırlması ve tespiti.

AKUSTİK SES SIZINTILARI ANALİZİ

Özel bilgisayar ve ölçüm cihazları ile ortamınızdaki ses sızıntısının analizinin yapılması ve bu sızıntının oluşturduğu tehtidlerin analiz edilmesi. Eğer talep edilirse özel beyaz ses üreten cihazların ince ayarlarının yapılması.

INFRARED EMİSYON ARAŞTIRMASI

Uzaktan elektromanyetik dinleme sistemleri ile dinlemelere karşı ortamdaki kızılötesi yoğunluğu tespiti ve analizi. Kızılötesine duyarlı özel kameralar ile analizin yapılması.

KAPALI DEVRE GİZLİ KAMERA TESPİTİ

Kablolu veya kablosuz gizli kameraların kızılötesi tespit cihazları ve kablosuz kamera tespit cihazları ile araştırılması hizmeti.

ELEKTROMANYETİK TEST

Ortamınızzdaki doğrusal olmayan bağlantı yeri değerlendirilmesi ve manyetik sızıntı probu ile duvarların tavan ve yer zemini analizi ile titreşimle yapılan dinleme ve kayıt cihazlarının analizi.
Ayrıca taramalarımızda elektronik olmayan eşyaların gizli noktalarının analizi.

DETAYLI FİZİKSEL ARAMA HİZMETİ

Tespiti zor olan kapalı devre sistemlerin araştırılması ve incelenmesi.


ARAÇ İÇİ ARAMASI

Mevcut araçlarınızdaki dinleme, gps logger ve araç takip sistemlerinin belirlenmesi ve analizi.

CEP TELEFONU ANALİZİ

Mevcut cep telefonlarınız üzerindeki muhtemel mevcut "casus dinleme yazılımı" uygulamasının temizlenmesi.

Copyright 2004 - 2012
Bu Web Adresi bir AG34 Elektronik Güvenlik Sitesidir..

AG34 Elektronik Güvenlik Sistemleri San. ve Tic.
Tel : +90 216 472-6188 PBX    Gsm : + 90 533 724-8853
TEL : 0 216 472-6188 / GSM : 0 533 724-8853
AG34 Elektronik Güvenlik